Instalace iGenD STRUCTInstalace a konfigurace nadstavby je možná i v demo verzi programu 4MCAD či jiných programů na jádrech IntelliCAD a Open Design Alliance.

Mimo základní CAD program budete potřebovat exe soubor aplikace Midas a soubory nadstavby, které naleznete na stránce Ke stažení. Midas i Struct by měly mít shodné číslo verze.

Dále:

1. Umístěte aplikaci Midas do adresáře C:/midas

2. Vytvořte také adresář C:/midas/struct pro dočasné soubory a ujistěte se, že má uživatel dostatečná práva pro zápis do tohoto adresáře.

3. Umístěte soubor Struct s příponou DCL do adresáře s instalací CAD programu (například C:/4MCAD14Professional). U AutoCAD postačí umístění DCL souboru ve stejném adresáři jako LSP aplikace.

4. Spusťte základní CAD program a načtěte Struct soubor s příponou LSP pomocí nástroje pro správu LISP aplikací (příkaz _APPLOAD). Například v menu 4MCAD Nástroje > Načíst aplikaci... U AutoCAD se jedná o volbu Správa > Načíst aplikaci.
V dialogovoém okně proveďte přidání souboru z disku počítače a po té jeho načtení.
V dokumentaci Vašeho CAD programu můžete také nalézt postup pro automatické načítání LISP aplikací a využít jej pro nastavení automatického načítání LSP souboru při otevření každého výkresu.

Po správné konfiguraci bude nadstavba dostupná pomocí příkazu "STR" v příkazovém řádku CAD programu.

Pro správnou definici podpor a zatížení budete potřebovat správně definované bloky, které naleznete v testovacím souboru struct.dwg (součást staženého balíčku). Bloky můžete nakopírovat do Vašeho výkresu či přímo do výkresu šablony, aby byly v případě potřeby vždy dostupné.